Оскільки багато чуток стверджують, що GTA 6 буде розташована у Вайс-Сіті 80-х років, ми розпочинаємо нову рубрику статей про чудову атмосферу 80-х, про яку вже забули або не знають багато людей нового покоління.

Спершу познайомимося з фільмами та серіалами, які надихнули попередній хіт Rockstar про Маямі — GTA: Vice City. Ця гра з’явилась у 2002 році із захопливою, яскравою та сонячною атмосферою 80-х, завдяки якій стала однією з найулюбленіших ігор усіх часів.

Перше, що вплинуло на сюжет GTA: Vice City, — це фільм 1983 року "Обличчя зі шрамом" ("Scarface") режисера Браяна Де Пальми. Він розповідає про Маямі 1980 року, де кубинський іммігрант Тоні Монтана (прототип головного героя GTA: Vice City Томмі Версетті) завойовує контроль над наркокартелем, розбудовуючи власну імперію і дедалі більше тонучи в жадібності.

Найбільш очевидна згадка про цей фільм — маєток Версетті у грі:

Іншим знаковим натхненням став телесеріал "Поліція Маямі. Відділ моралі" ("Miami Vice"), який транслювався у 1984—1990 роках. Окрім двох поліцейських під прикриттям Сонні Крокетта й Рікардо Таббса з відділу моралі, які полювали на крупних наркодилерів, серіал також запам’ятався автентичною музикою, модою, автомобілями та духом 1980-х.

УВАГА, СПОЙЛЕР!

До речі, фільм "Обличчя зі шрамом" показує важливий урок, який можна коротко описати словами "чим вище ти літаєш, тим болючіше падати". Якщо піти поганим шляхом, то треба змиритися з наслідками. А от "Поліція Маямі" справляє дуже неоднозначні враження. Головні герої — хороші хлопці, які ловлять поганців. Однак майже в кожній серії поганці вбивають невинних жертв і потім виходять з-за ґратів через брак доказів або завдяки вправним адвокатам. Звісно, серіал показував глядачам, що система далеко не досконала. Але з цього можна зробити небезпечний висновок, що бути поганцем нормально, адже не буде покарання. А хороші хлопці втрачають свої сім’ї, родичів, друзів, усе. Це диво, що вони не наклали на себе руки. Деякі серії настільки жорстокі, що не зрозуміло, чи сценаристи взагалі мали серце. Але людям усе одно подобався цей серіал через екзотичну атмосферу Маямі, круті машини та прикиди.

КІНЕЦЬ СПОЙЛЕРА

Доктор Хаус – усі брешуть, Поліція Маямі – усі вмирають

Коли гравець отримує три зірки розшуку поліції у GTA: Vice City, двоє копів під прикриттям переслідують його в машині Cheetah. Їх звуть офіцер Крекер та офіцер Баттс, що є явною згадкою про головних героїв "Поліції Маямі" Крокетта й Таббса. Більше того, автомобіль Cheetah дуже схожий на Ferrari Testarossa 1986 року, на якому їздили Крокетт і Таббс в останніх трьох сезонах телесеріалу.

І наостанок: голос Ленса Венса належить акторові Філіпу Майклу Томасу, який зіграв Таббса у "Поліції Маямі".

Філіп Майкл Томас озвучив Ленса Венса